Víza na Bali na delší pobyt

29.8.2017 | Jede se na Bali

Víza jsou zařízená, takže je to potvrzené. Na Bali nás pustí! A jak to tedy udělat, když chce někdo pobýt na Bali delší dobu? Četl jsem pár článků na internetu a zjistil jsem, že v sobě často nesou starší informace. Proto si dovolím zde shrnout, jak je to aktuálně k srpnu 2017.

Úplně přeskočím ty diplomatické, pracovní a další, kterým ani nerozumím. Věnovat se budu jen těm, které jsou pro nás relevantní. Tedy turistická neboli návštěvní víza.

V zásadě tu jsou tři možnosti:

  1. Free Visa (30 dní)
  2. Visa On Arrival (30 dní + možnost prodloužení na celkových 60 dní)
  3. Visit Visa (60 dní + možnost prodloužení na celkových 180 dní)

1. Free Visa

Tak jen zkrátka. Je to nejjednodušší způsob a jinými slovy jde o bezvízový vstup. Po příletu bez jakýchkoliv poplatků dostanete do pasu „vízum“. Jeho platnost je 30 dní a nedá se prodloužit. Zde oficiální stránky.

2. Visa On Arrival

Tyto víza se také dají získat ihned po příletu do země. Dostávají se na 30 dní a podléhají poplatku 35 USD. Na rozdíl od Free Visa, umožňují za další poplatek 1x prodloužit o dalších 30 dní. Dohromady potom 60 dní, než musíte opustit zemi. Více se o nich dočtete zde.

3. Visit Visa

Protože já se chystám na Bali odcestovat na dobu jednoho roku, řešil jsem tuto možnost, u které se s vámi mohu podělit o své zkušenosti. Jsou to víza ze základu na 60 dní. Musí se o ně žádat na ambasádě v Praze a podléhají poplatku 50 USD. Podle aktuálních informací na oficiálních stránkách je jejich vlastností možnost prodloužení o 30 dní a to až 4x. Dohromady nám to potom umožňuje, zdržet se v zemi celkem 180 dní. Pokud tedy někdo, jako já, chce strávit v Indonésii času více, musí vždy po uplynutí této doby vycestovat. Podle mně dostupných informací se to klasicky řeší výletem do Singapuru, kde je nejbližší Indonéská ambasáda a o víza se žádá nanovo.

K vydání těchto víz Indonésie požaduje těchto pár bodů:

  • Rezervovanou zpáteční letenku
  • Vyplnit formulář
  • Mít platný pas
  • Zůstatek na účtu 1 500 USD
  • Donést fotku

Rezervovaná zpáteční letenka

Je to jenom papír. My na Student Agency udělali rezervaci na let z Bali do Singapuru po 57 dnech od příletu. Potvrzení, co přišlo na email jsme vytiskli a to bylo dostačující. Hádám, že tahle letenka nebude nikdy zaplacena.

Ale pozor u nás si kontrolovala i letenku tam, což nevím, že by někde na stránkách psali.

Vyplnit formulář

Tím se holt musíte prokousat. Jenom pozor, kontrolují si počet dnů strávených v zemi oproti letenkám do země a ze země. Paradoxně potom vízum je stejně vystavené na celých 60 dní.

Platný pas

Pas platný alespoň následujících 6 měsíců s alespoň třemi volnými stránkami.

Zůstatek na účtu

Původně jsme měli čistě vytisknutý screenshot z internetového bankovnictví. Potom jsme, ale radši na poslední chvíli běželi do banky pro oficiální potvrzení stavu účtu. 1500 USD je 34 500 Kč při aktuálním kurzu 23 USD / CZK. Pokud někdo nemá, stačí si nechat poslat od někoho na účet, vystavit si potvrzení a poslat zpátky.

Fotka

Tu jsem řešil na poslední chvíli v metru ve foto automatu. Umístění hlavy v první třetině fotky, vystřiženo nůžkami zapůjčenými ve vedlejším obchodě s oblečením – projde.

Jak to probíhá…

Teď něco z praxe. Na ambasádu v Praze se musí celkem 2x. Při první návštěvě jsme s přítelkyní stáli před obrovskými vraty hlavní příjezdové cesty a čekali, že nás někdo pustí dovnitř. Vchod pro žadatele o víza je však o kousek vedle, méně nápadnou brankou se zvonečkem, u kterého je napsáno „VISA“.

K našemu překvapení se po zazvonění ozvalo česky „Dobrý den“. Cestu ke kanceláři už zdobila socha typické indonéské kultury, ale tu pravou indonéskou atmosféru na nás přenesla až pracovnice ambasády.

Paní okolo 40 let nás s úsměvem pozdravila, ale ve skutečnosti ji naše přítomnost ani při nejmenším neodvedla od řešení svého problému s tiskárnou. Na cizince nám velice slušnou češtinou vysvětlila, že jí tam spadnul nějaký plast, vyřídila si pár telefonátů a poté se nám teprve začala věnovat. Tak tohle nejspíš bude to, co slýchám, jak mají všechno „na háku“.

Řekla si o všechny náležitosti, které potřebuje, a tak ledabyle odkontrolovala, že sedí datumy se zpáteční letenkou atd. Pokud nám něco chybělo ve formuláři, poradila, co kde máme vyplnit. Dosti mě překvapilo, když nám řekla, že je to už všechno. Přeci jenom jsem očekával nějaké to potvrzení, že si nechává pas. No nic, nejspíš bych si měl zvykat…

Na ambasádu jsme si měli zavolat o 3 dny později. Volala přítelkyně a prý na ni mluvili anglicky, než ji přepojili opět na onu paní. V každém případě, víza byla hotová a stačilo si je už jen vyzvednout. Při druhé návštěvě již není nutno cokoliv předkládat. Pouze překontrolovat správně vyplněné údaje, zaplatit 50 USD a může se vyrazit!

Kontakt

Pro jakýkoliv dotaz nejlépe využijte chat na mé facebookové stránce:

Můžete také zaslat e-mail na adresu email@tomasvavrinka.cz nebo využít kontaktního formuláře:

reddit tinder screenshots south africa mobile dating site