Pláže na Bali

3.11.2017 | Život na Bali

Několik lidí mi psalo s otázkou, jaké jsou na Bali pláže. Proto jsem si udělal pěkný den, sedl na skútr a navštívil i ty, které jsem doteď neznal. Projel jsem pobřeží v oblasti vily, abych se mohl poté s hosty podělit o zkušenosti a poznatky. Můj osobní pocit z toho je, že každý musí najít pláž podle toho, co mu vyhovuje.

Ostrov je sopečného původu, proto téměř všude najdeme pláže s černým pískem. Všude až na jih a celý jižní cíp ostrova. Tam je písek bílý. Nejbližší pláže od naší vilky jsou tedy černé, ale stačí pár minut po pobřeží na jih směrem Kuta a barva se mění na bílou.

Pokud se budeme bavit o povrchu po kterém vstupujeme do oceánu, pobřeží v blízkosti vily je tvořeno převážně písčitými plážemi. Spíše výjimečně se objeví skaliska. Směrem na jih navazuje zhruba 4,5 km dlouhá čistě písčitá pláž Kuta Beach. Hned za ní začínají útesy, mezi kterými se rozpínají pláže. Ty bývají kombinací písku, korálů a kamenů. Z útesu je na ně potom dolů nádherný pohled.

Další věcí je sestup do moře. Může být jak strmý, tak i postupný. A zase tu jsou obě možnosti, které jsem dnes i ozkoušel. Jako milovník vln jsem ocenil především ten postupný. Od souše jsem byl téměř 50 m, zatímco voda mi sahala do pasu a přicházející vlny mě shazovaly zpět k pobřeží.

Lidí na pláži může být plno, anebo můžeme mít pláž jenom pro sebe. Záleží pouze na tom, jaké místo si vybereme. Jsou tu totiž populární surfařské pláže, na kterých se shlukují surfaři nebo populární turistické a resortové pláže plné lehátek a občerstvení na kterých se naopak shlukují lidé, kteří přišli pouze relaxovat. Na druhou stranu se pláže táhnou takových kilometrů podél pobřeží, že všechny zkrátka nemůžou být plné. Proto, kdo chce soukromí, stačí si popojít a pláž může být soukromá.

Kontakt

Pro jakýkoliv dotaz nejlépe využijte chat na mé facebookové stránce:

Můžete také zaslat e-mail na adresu email@tomasvavrinka.cz nebo využít kontaktního formuláře: