Kuala Lumpur město businessmanů

10.4.2018 | Výlety

Po půl roce pobytu na Bali jsme s Klárkou vyjeli za hranice tohoto malého ostrůvku. Naší destinací bylo hlavní město Malajsie Kuala Lumpur. Sice by se dalo říci, že je to za rohem, ale věřte mi, byl to pro nás pořádný skok.

Nejvíce jsem to nejspíše pocítil na mentalitě tamních lidí. Asi jsem už sžitý s Bali, protože na Bali se všichni usmívají. S naprosto cizím člověkem se na ulici střetnete pohledem a ten se na vás obratem usměje. Chvilku mi trvalo si zvyknout, že tohle ve velkoměstě, jako je Kuala Lumpur, fungovat nebude.

Nicméně Kula Lumpur je nesmírně rozvinuté město, a to, že velké finance vynakládají do integrace technologií, je vidět na každém rohu. Ve městě na sloupech narazíte namísto papírových reklam pouze na světelné obrazovky. Koupě žetonu na integrovanou městskou dopravu provádíte všude přes automaty s velkou dotykovou obrazovkou, která vás intuitivně navádí, aby vše bylo co nejjednodušší. Další věc nás udivila při naší návštěvě obřího akvária, na které jsme měli slevový kupón od serveru booking.com. Trochu nás zaskočilo, že po poskytnutí slevového kódu po nás paní už nechtěla žádnou platbu ani kartu. Zkrátka se nás jenom zeptala, zda souhlasíme s tím, že nám bude vstup z karty strhnutý. No tak asi jo… a tohle je tam běžné. Mimochodem prohlídka akvária byla, jak jinak než ohromující.

Ubytování jsme si zřídili přímo v centru, takže jsme měli z první ruky všechny dominanty města. Teď mám na mysli především Petronas Twin Towers. Tyhle mrakodrapy byly ještě do roku 2004 nejvyššími budovami na světě. Obzvláště vynikaly v noci, když byly nasvícené. Ono se v noci vůbec město přeměnilo na město barevných světel a výjimku netvořila ani fontánka v parku hned pod Petronas Twin Towers.

Člověk si v obklopení všech těch mrakodrapů připadal tak malý a jenom žasl, kam až lidská architektura může dospět. Tu velikost nebylo ani možné zachytit do jednoho záběru.

Hned při vstupu do prvního obchodního centra jsme s Klárkou zhodnotili, že jsme zrovna nejspíše v jednom z těch luxusnějších. Ohromné několikapatrové prostory s nablýskanými přepychovými obchody v každém patře. O to překvapivější bylo, když jsme zjistili, že to není jeden z těch luxusnějších center, ale že je to zde zkrátka standard a vypadají takhle všechny.

Jestliže milujete velkolepá moderní města s technologiemi na vysoké úrovni a se zástavbou mrakodrapů, musíte se jet podívat do Kuala Lumpur. Zavítáte do tropického světa kravaťáků a businessmanů, kde nikoho nepřekvapí, že kolem vás každou chvíli projede nějaké Porsche nebo Ferrari.

Kontakt

Pro jakýkoliv dotaz nejlépe využijte chat na mé facebookové stránce:

Můžete také zaslat e-mail na adresu email@tomasvavrinka.cz nebo využít kontaktního formuláře: