Jaká je cena dovolené na Bali?

6.2.2018 | Dovolená na Bali

Bali, tropický ostrov přezdívaný také jako ostrov bohů, se svojí krásou stal špičkou mezi dovolenými. Možná vás překvapí, že taková dovolená může být dostupná pro každého a já vám ukážu, na kolik vlastně vyjde. S přítelkyní na Bali žijeme a takové dovolené pro vás zařizujeme. Dokážeme vám proto poradit, jak si užít tento tropický sen naplno a za nejlepší ceny.

Veškeré náklady jsou počítány na jeden týden a na jednu osobu.

Letenky

Cestou na Bali překonáte z Prahy vzdálenost 11 500 km a proto letenka hraje nejvýznamnější roli v ceně dovolené. To, kolik za ni zaplatíte, určuje, s jakým předstihem letenku koupíte a na jaké datum. Například jedny z nejdražších letenek jsou v období Vánoc, kdy ji na poslední chvíli často neseženete za méně než 25 000 Kč. Pokud ji však koupíte například s půlročním předstihem, lze pořídit i za daleko nižší cenu.

Zpáteční letenka 18 000 – 28 000 Kč.

Ubytování

U nás se ubytujete v soukromé vilce, která má pouze dva pokoje. Takže se vám dostane dostatek klidu, a to i díky umístění v klidné části Canggu s výhledem na rýžové pole. Samozřejmostí je bazén, klimatizace, vlastní koupelna atd. Dostanete od nás celý pokoj pro dvě osoby za 950 Kč na noc. Pokud přijedete ve dvou, cena na jednoho je potom 475 Kč na noc.

Cena za ubytování na týden (6 nocí) 5 700 Kč.

Strava

Zde je to už hodně o individuálních preferencích, jak moc si chce člověk dovolenou vychutnat. I výborná jídla se dají pořídit v místních jídelnách „warung“, kde například za smažené nudle s vejcem necháte jenom 15k IDR (24 Kč). Samozřejmě si lze i dopřát a zajít si do restaurací, kde v těch lepších necháte zhruba podobně jako v Čechách, tedy 150 Kč a více za jídlo.

Snídaně a večeře vám nabídneme i my, nebo vám ukážeme, v jakých obchodech si co nakoupit. Určitě budete chtít ochutnat místní ovoce, u kterého vám také povíme, kde ho koupit za velmi levné ceny. Jednomu potom stačí na stravu třeba jenom 75 Kč na den. Jak zdejší jídla vypadají krásně uvedla Klárka ve svém článku Jídlo na Bali.

Cena za stravu na týden (7 dní) za osobu 525 – 2 800 Kč.

Doprava

Na Bali se zkrátka nechodí pěšky a návštěvníkům se tedy naskytují dvě možnosti. Buď zvolit možnost vlastní dopravy na skútru, nebo si objednat řidiče. Další věc je, že je potřeba se dopravit s kufry z letiště a na konci pobytu zase zpět na letiště.

Skútr

Skútr na den stojí 60k IDR (95 Kč) a pro dva lidi stačí jeden. Benzín už je jenom malá položka. Balijci ho prodávají u cesty v 0,75l lahvích. Za jednu si nechají zaplatit 8k IDR (13 Kč) a potom už záleží jenom na vás, kolik jich potřebujete. Jestli se rozhodnete jezdit jenom na pláž nebo cestovat až na druhý konec ostrova.

Vlastní řidič

Vlastní řidič už je luxusnější variantou. Ráno na vás počká u vilky klimatizované auto a bude jezdit nebo čekat tam, kde mu povíte. Za to si nechá zaplatit 700k IDR (1 100 Kč) za 8 hodin. K nám standardně jezdí návštěvníci v páru, tudíž na jednoho je to potom samozřejmě půlka.

Taxi letiště

Na letišti vás vyzvedává řidič, který vás doveze rovnou do vilky, za což si vezme 300k IDR (480 Kč). Odvoz na konci dovolené je pro řidiče bez čekání na letišti, a proto si naúčtuje už jenom 250k IDR (400 Kč). Částka se samozřejmě opět dělí mezi cestující.

Cena za dopravu na týden (7 dní) za osobu 1 500 – 3 740 Kč.

Vstupy a služby

Opět velice individuální. Jsou hosté, kteří tráví dovolenou čtením si v bazénu a jezdí jenom na pláž. Další zase tráví celé dny cestováním a poznáváním ostrova. Všeobecně se dá říci, že vstupy na Bali se pohybují, až na výjimky, kolem 50 Kč za osobu. Záleží tedy na vás, kolik památek chcete navštívit, anebo jak moc si chcete půjčovat na pláži lehátko nebo surf.

Rozumná částka za týden za osobu se pohybuje mezi 500 – 1 500 Kč.

Suvenýry

Místní milují smlouvání a jde o to, jestli na jejich cenu přikývnete. Také záleží kde nakupujete. V turisticky méně rušných lokacích, jako je třeba Ubud, můžete uhádat sošku Buddhy za 50 Kč, ale například v turistické Kutě už to bude trojnásob.

Rozumná částka za týden za osobu se pohybuje mezi 250 – 2 000 Kč.

I nádhernou dovolenou na Bali lze tedy pořídit za poměrně málo peněz. Pokud se však rozhodnete se nijak neomezovat a vyzkoušet vždy, co se vám zrovna zalíbí, částka bude pravděpodobně posazena výše. To už si ale každý musí říci sám, co je ochoten vydat. My jsme tu proto, abychom vám ukázali, jak si užít Bali na maximum.

Kontakt

Pro jakýkoliv dotaz nejlépe využijte chat na mé facebookové stránce:

Můžete také zaslat e-mail na adresu email@tomasvavrinka.cz nebo využít kontaktního formuláře: