Co vše si zabalit nebo zařídit před dovolenou na Bali?

19.3.2018 | Dovolená na Bali

Nabízím vám pár tipů, rad a postřehů, co je všechno potřeba zařídit nebo si vzít s sebou na dovolenou na Bali. Hosté se na tyto věci vždy ptají, aby měli vše zařízeno a na nic nezapomněli. Takže zde je pár doporučení, které když vezmete v úvahu, tak můžete s čistým svědomím odjet na svoji dovolenou.

Očkování

Jediná věc, která je pravděpodobně potřeba zařídit s předstihem. Pokud tedy vůbec. Do Asie se všeobecně doporučuje očkování proti žloutence typu A i B a očkování na břišní tyfus. Není to ovšem povinné. Vzhledem k vysokému turismu se tu již drží určitý hygienický standard a proto se mnoho návštěvníků neočkuje vůbec, včetně mě s Klárkou. Je to však na každém jak se rozhodne.

Víza

Pokud jedete na Bali na dobu kratší třiceti dnů, víza vůbec nepotřebujete. Na letišti dostanete do pasu jednoduše bezvízový vstup. Ale pozor, je potřeba mít pas platný minimálně ještě půl roku. Pokud jedete na delší dobu podívejte se na článek Víza na Bali na delší pobyt.

Mezinárodní řidičský průkaz

Jestliže plánujete řídit je vhodné mít mezinárodní řidičák, který lze vyřídit na úřadě na počkání. Pokud v něm máte pouze skupinu B a chcete řídit skútr tak nezoufejte, tohle tady nikdo řešit nebude.

Drogerie

Ta je tu obecně velice levná, takže když budete chtít repelenty proti komárům nebo šampón na vlasy, je zbytečné se s tím tahat, protože se vyplatí je koupit tady. Výjimku tvoří opalovací krém. Ty tu jsou naopak drahé takže si vezměte z domu a rozhodně ten s faktorem 50.

Oblečení

Na Bali vám stačí opravdu málo. Zabalte pár triček, kraťasů, žabky, plavky a můžete jet. Jestliže zvažujete výstup na sopku, využijete i pevné boty a nějakou slabší bundu či mikinu. Pokud přeci jenom bude něco chybět, oblečení je tu opravdu levné. Například Klára si kupovala žabky v přepočtu za 30 Kč.

Alkohol

Pokud rádi na dovolené popijete, vezměte si své pití z Čech. Tady na Bali je v porovnání s českými cenami alkohol zhruba 3x dražší. Povoleno je si dovézt 1l na osobu starší 21 let a to 1l bez ohledu na obsažené množství alkoholu.

Peníze

Zde se platí indonéskou rupií (IDR). Lze tu všude vybírat z bankomatu. Většina lidí sem přijede bez této měny a první výběr uskuteční na letišti. Tam to ještě považuji za bezpečné. Nicméně jak nám, tak i plno ostatním lidem se stalo, že jejich karta byla okopírována a následně zneužita. Naše doporučení tedy je, vzít si hotovost v dolarech nebo v eurech a využít místních směnáren.

Jestliže tyto body vezmete vážně, zbude vám v kufru i dostatek místa na suvenýry, které si budete chtít vzít domů. Budeme se těšit na Bali.

Kontakt

Pro jakýkoliv dotaz nejlépe využijte chat na mé facebookové stránce:

Můžete také zaslat e-mail na adresu email@tomasvavrinka.cz nebo využít kontaktního formuláře: