Bali cross aneb výlet na terénní motorce

Bali cross aneb výlet na terénní motorce

Žádná zrcátka, brzdová světla, blinkry nebo tachometr. S tímhle, když vás v Čechách chytí, tak jste bez papírů, ale tady? Tady je to velká paráda! Terénní (cross) motorka na silnici je tu na denním pořádku. Zde se totiž lidé nerozptylují dopravními pravidly, značkami, pruhy atd. Zde se jednoduše věnují jenom řízení a tak vše funguje jak má.

číst více
Východ slunce na sopce Batur s doutnající sopkou Agung

Východ slunce na sopce Batur s doutnající sopkou Agung

Neustálé teplo a všude plno skútrů. Proč také ne? Tady řídí skútr už pětileté děti a jezdí se na něm pořád a všude. Jezdí se na něm tak často, že když přijedou hosté, kteří se rozhodnou jít pěšky do 5 minut chůze vzdáleného obchodu, my už na ně koukáme, jak kdyby spadli z Marsu. Tolik asi k naší kondičce tady na Bali. Musím se přiznat, že co se náročnosti týká, tenhle náš výlet na sopku Batur jsme dosti podcenili. Ale odměna byla nakonec veliká.

číst více
Kuala Lumpur město businessmanů

Kuala Lumpur město businessmanů

Po půl roce pobytu na Bali jsme s Klárkou vyjeli za hranice tohoto malého ostrůvku. Naší destinací bylo hlavní město Malajsie Kuala Lumpur. Sice by se dalo říci, že je to za rohem, ale věřte mi, byl to pro nás pořádný skok.

číst více
Jaká je cena dovolené na Bali?

Jaká je cena dovolené na Bali?

Bali, tropický ostrov přezdívaný také jako ostrov bohů, se svojí krásou stal špičkou mezi dovolenými. Možná vás překvapí, že taková dovolená může být dostupná pro každého a já vám ukážu, na kolik vlastně vyjde. S přítelkyní na Bali žijeme a takové dovolené pro vás zařizujeme. Dokážeme vám proto poradit, jak si užít tento tropický sen naplno a za nejlepší ceny.

číst více
Uvězněni mezi rýžovými poli

Uvězněni mezi rýžovými poli

Jako každý dobrý příběh, tak i tenhle nakonec dopadne dobře, ale znáte to. Když už se to má pokazit, tak pořádně. Nakonec je ale vždy co vyprávět! Zase to začalo jako docela obyčejná středa. Tuhle jsme ale očekávali hosty do vedlejší vilky, takže jsme jim dopoledne poklidili a připravili pokoj. Vše bylo zařízeno. První Gede (řidič) mi dokonce posílal fotku s cedulkou, se kterou bude čekat na letišti na hosty a kterou jsem hostům pro jistotu přeposlal. Protože my měli ještě dost času, vyrazili jsme si na pláž.

číst více
Ceremonie s vilkou

Ceremonie s vilkou

Byli bychom si vstali do našeho dalšího pohodového balijského dne, ale tuhle středu nás z postele vytáhlo už o půl deváté bouchání na dveře. Rychle jsem na sebe natáhl alespoň kraťasy a šel jsem otevřít. Za dveřmi stál majitel vilky a s ním další spousta lidí. Protože neumí anglicky a já zase Indonésky, domluva je vždy hodně stručná. Pověděl mi jenom „Hi Thomas, ceremony“ na což jsem mu s údivem odpověděl pouze „ok“…

číst více
Příběh o cestě na Bali

Příběh o cestě na Bali

Modrá obloha, sluneční paprsky prohřívající vodu v bazénu před okny pokoje a celoročně 30°C. Takovou dovolenou jsme si vždy přáli a také jsme jednoho dne na takovou odjeli. Ne však na týden, dva nebo dokonce tři, jak je zvykem, ale na rok a nejspíš déle. „Co tam budete takovou dobu dělat?“ Ptali se nás. My však máme o zábavu postaráno, sdílíme své radosti a zážitky s našimi návštěvníky a děláme tak jejich dovolenou nezapomenutelnou. Avšak nebylo tomu tak vždycky, také jsme začínali od nuly v zamračeném Česku…

číst více
10 zajímavostí o Bali

10 zajímavostí o Bali

Na Bali je krásně! Jakmile člověk vystoupí z letištní haly, první co ho uchvátí je ten těžký teplý a vlhký tropický vzduch. Však za tím také jako Evropané vyrážíme. Sluníčko, moře, rozsáhlé pláže a 30 °C po celý rok! Kromě toho ale vyrážíme i za úplně jinou kulturou a v té je plno věcí prostě jinak. Sepsal jsem proto 10 zajímavostí, které bychom u nás v České republice určitě nečekali…

číst více

Kontakt

Pro jakýkoliv dotaz nejlépe využijte chat na mé facebookové stránce:

Můžete také zaslat e-mail na adresu email@tomasvavrinka.cz nebo využít kontaktního formuláře: